Blog Nedir ?Bloglar yani diğer adıyla, Web günlükleri(“weblog”) belirli bir konusu olmayıp her hangi bir konu hakkında güncel haberler, olaylar, politika, günlük hayat, spor, teknoloji, müzik, yemek hatta bakkal mehmet amcanın sorunları hakkında bile yazılar yazıp bunları  internette ters kronolojik sırayla yeniden eskiye doğru paylaşabilmenizi sağlayan online platformlardır.

Blogları klasik bir internet sitelerinden ayıran en önemli etken çok daha kolay hazırlanıp hayata geçirilebilir olması.Blogiçinde yazarların, blog ziyaretçileri ile etkileşim sağlayabilmesi için yorum özelliği barındırması sayesinde yazar ve blog ziyaretçilerinin katkıları ile içeriğin zenginleşip ön plana çıktığı online platformlar olarak da düşünebilirsiniz.

İngilizcedeki “web” ve “log” kelimelerinin hızlı okunması ile oluşan “weblog” kavramının zamanla yaygınlaşması ile “blog” ve bunlara içerik giren“blogger” gibi terimlerinde doğmasını sağlamıştır . 

Blog’umla neler yapabilirim ?

Benim de yaşananlara, sanata, spora, magazine, ilgi alanlarıma kısaca hayata dair    söyleyeceğim iki çift sözüm var diyorsanız sizinde bir bloga ihtiyacınız var demeketir.

Yazılarınızı, beğendiğiniz, ilgi duyduğunuz veya kendi ürettiğiniz amatör/profesyonel içeriklerle zenginleştirebilir, blog’unuza  eklediğiniz videoları, resimleri tanıdığınız veya tanımadığınız herkesle paylaşapıp onların fikirlerinide alabilirsiniz.

Kendi topluluğunuzu oluşturun

blog siteleriBlog’unuzu tek başınıza güncelleyebileceğiniz gibi arkadaşlarınızı bir araya toplayabilir sizinle aynı ilgi alanına sahip insanlarla birlikte ilgi duyduğunuz bir alanda (sanat, spor, magazin, teknoloji, siz seçin...) kısaca sizinle aynı şeyleri düşünen ve aynı duyguları paylaşanlarla,  kendi ürettiğiniz içerikleri internette paylaşabilirsiniz.

Resimlerinizi paylaşın

Beğendiğiniz, ilgi duyduğunuz veya kendi çektiğiniz amatör veya profesyonel
fotoğrafları, Blog’unuzda oluşturabileceğiniz kişisel galerilerinizde herkesin beğenisine sunabirsiniz.

Videolarınızı paylaşın

blog nedir nasıl yazılırGünümüzde internet denince akla ilk gelenlerden biri videolar.
Gittiğiniz konserde çektiğiniz veya Yotube,Dailymotion gibi video akışkanı gibi servislerde beğendiğiniz bir videoyu, blog’unuzun sayfalarına ekleyerek paylaşabilirsiniz.

Müziklerinizi paylaşın

blogger müzikBeğendiğiniz dinlediğiniz sanatçıların parçalarını kendi blogunuzda herkesle paylaşabilirsiniz, internnete bulabileceğiniz bir çok servis ve eklenti sayesinde istediğiniz müziği tek tek veya liste halinde kolayca paylaşabilirsiniz.


KAYNAK: http://www.bloggermodifiye.com/2010/01/blog-nedir_05.html#more

Blog Nedir ? için “0 yorum” bulunmaktadır.