Facebook Messenger 500 Milyona Ulaştı


Facebook üzerinden gönderilen mesajları mobil cihazlarda görmeyi sağlayan ve ayrı bir uygulama olan Messenger'ın aylık kullanıcı sayısı 500 milyona ulaştı.

Son rakamlara göre dünya çapında 1.35 milyar kişi tarafından kullanılan sosyal ağ Facebook'un kullanımı zorunla hale getirilen mesajlaşma uygulaması Messenger ile ilgili rakamlar açıklandı. Facebok tarafından verilen bilgilere göre Messenger'ın aylık kullanıcı sayısı 500 milyona ulaştı.

Yine yapılan açıklamaya göre Facebook Messenger'dan bugüne kadar 1 milyarı aşkın mesaj gönderildi. Facebook Messenger Nisan ayından bu yana mobil cihazlarda yüklenmesi zorunlu bir uygulama oldu. Nisan ayında uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyondu.

2011 yılında kulanıma sunulan Messenger, mobil uygulamalar üzerinden zorunlu olarak kullanılıyor. Facebook'un mobil cihaz uygulamalarında mesajları görebilmek için mutlaka ayrı bir uygulama olan Facebook Messenger'ı indirmek gerekiyor.

Kullanıcıların tepkisi olmuştu

Facebook tarafından zorunluluk olarak sunulan Messenger'a karşı kullanıcılar tepki vermişti. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde açıklama yapan firmanın CEO'su Mark Zuckerberg, bu hamle için 'amaç mesajlaşmayı kolaylaştırmak' ifadesini kullanmıştı.

WhatsApp da var

Facebook Messenger bu başarıyı elde ederken yine firmanın sahip olduğu anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın son kullanıcı sayısı ise 600 milyona ulaştı. Bu kullanıcı sayılarıyla Facebook anında mesajlaşma alanında rakipsiz firmalardan biri haline geliyor.

Facebook Messenger 500 Milyona Ulaştı için “2 yorum” bulunmaktadır.

  1. Adamlar zorunlu hale getrdıler ondan bu kadar cabuk yayıldı yoksa eskı halındede kullanılıyordu.Pekte isteyerek indirmedım ama zorunda bırakıyolar yanı

    YanıtlaSil
  2. Facebook messenger sistemi gerçekten de başarılı bir sistem. Hem hızlı, hem de yaygın olması nedeni ile facebook messenger'ın 500 milyona ulaştı haberi beni şaşırtmadı. Çok daha iyi noktalara geleceğine de eminim.

    YanıtlaSil