Facebook Görselleri 8 Kat BüyüdüGeçtiğimiz günlerde reklamverenlerin artık sosyal ağda daha büyük boyutlarda görseller kullanabileceğini açıklayan Facebook, bu değişikliğin detaylarını dün yayınladığı duyurusunda paylaştı.
Facebook bu değişiklikle birlikte link içeren sayfa içi paylaşımların mobilde eskisine göre 4 kat, masaüstünde 8 kat büyüdüğü söylüyor. iOS 7′nin yayınlanmasıyla geliştiriciler için Facebook SDK iOS uygulamasının yeni versiyonunu bu hafta içinde yayınlayacaklarını açıklayan Facebook, yeni görsel boyutlarının da detaylarını ilk defa açıklıyor.
En iyi görüntüleme kalitesi için artık 630×1200 piksellik görseller kullanabilecek. Görsellerin minimum boyutu ise 315×600 piksel olacak. Facebook, görsellerde kullanılacak aspect ratio’nun ise 1.91 ile 1 arasında olması gerektiğini söylüyor.
Ayrıca sayfa yöneticilerinin görsellerde “og:image” etiketini kullanmasını öneren Facebook böylelikle linkleri paylaşan kullanıcıların kalitesiz görseller kullanmasının önüne geçebileceklerini vurguluyor.


1 yorum: