Adblock Kendi Reklamı İçin Bağış TopluyorReklam engelleme servisi AdBlock, kendi reklamını yapmak için bir bağış kampanyası başlattı. İnternetteki reklamlara savaş açan Adblock, servisini daha fazla kişiye duyurabilmek için reklam ihtiyacı duyunca kendi bağış toplama kampanyasına imza atmış oldu.
Bilindiği gibi AdBlock, kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri olan internet sitelerindeki reklamları otomatik olarak engelleyen bir servis. Her ne kadar Google gibi reklam geliri devlerinin AdBlock’a reklamlarını göstermesi için para ödediği bilinse de AdBlock reklamsız internet deneyimi yaşamak isteyen kişilerin ilk tercihi ve servis şu anda 80 milyon kullanıcıya sahip.

AdBlock’un bu yüzden kendi reklamını yayınlamak için bir bağış kampanyası başlatması oldukça ironik. 10 internet kullanıcısından 7′sinin hala internet reklamları ile boğuşmak zorunda kaldığını belirten AdBlock, servisi daha fazla kişiye duyurabilmek için insanları reklam bütçelerine katkıda bulunmaya ve finansal destek vermeye çağırıyor.
Kickstarter ve Indiegogo tarzı kendi bağış kampanyasını böylelikle başlatan AdBlock 30 gün içinde 25 bin dolar toplama hedefinde. “Reklamlardan kurtulmak için reklama ihtiyacımız var,” diyen AdBlock toplanan parayı banner ve video reklamları oluşturmak için kullanacağını söylerken servisi henüz kullanmayanları bu reklamlarla platformuna çekmeyi hedefliyor.
Şu anda 640 civarı destekçiden 10 bin doların üzerinde bağış toplamayı başaran reklam düşmanı AdBlock, tıpkı reklamverenler gibi daha fazla kullanıcıya ulaşmak için reklama ihtiyaç duyduğunu böylelikle itiraf etmiş oluyor. AdBlock hedeflediği miktara ulaşırsa popülaritesini daha da artırma fırsatı yakalamış olacak.

Adblock Kendi Reklamı İçin Bağış Topluyor için “5 yorum” bulunmaktadır.

 1. İnşallah hedeflediği miktara ulaşır ne diyelim ::D

  YanıtlaSil
 2. İNŞALLAH HEDEFLEDİĞİ MİKTARA ULAŞMAZ.WEBMASTERLAR AÇ KALIR SONRA :) SADECE KENDİLERİNİ DÜŞÜNÜYOR BUNLAR...

  YanıtlaSil
 3. inşallah hedeflediği miktara ulaşmaz.webmasterlar arç kalır o zmn.Sadece kendilerini düşünüyorlar....

  YanıtlaSil
 4. biz sitelerimize reklam almaya çalışıyoruz o kadar insan bundan ekmek yiyiyor adult reklamlara savaş açsa neyse

  YanıtlaSil
 5. Geçenlerde eklentilerimi başka bir pc'ye senkronize ettikten sonra Adblock kendi sayfasını açtı.Kısaca okudum sayfayı baktım yardım istiyorlar.Bence taktikleri doğru, reklamlarla uğraşmak istemeyen kişiler için Adblock çok iyi :) Alternatif var mı bile bilmiyorum :)

  YanıtlaSil