Facebook'ta Ücretli Mesajlaşma Dönemi BaşladıBir Milyarı geçen kayıtlı kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook , geçtiğimiz yıl içerisinde bildiğiniz gibi borsaya açılmıştı. Anlaşılan o ki Facebook borsada aradığını bulamadı ve gelirlerini arttırmak için farklı yollar arıyor. Bu noktada sessiz sedasız bir şekilde yayın hayatına başlayan Facebook mesajlaşmaları için ücretlendirme uygulaması Facebook'un ilk numarası.

Evet yanlış duymadınız. Bundan böyle Facebook üzerinden arkadaş listemizde yer almayan birine mesaj göndermek için belirli bir ücret ödememiz gerekecek. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ve ücret ödeyip ödemeyeceğimizi belirleyen noktaysa; arkadaş listemizde olmayan kişilere mesaj göndermek istediğimiz zaman karşımıza çıkacak olan iki seçenek.
Bu seçeneklerden ilkinde göndermek istediğimiz mesajlar karşımızdaki kişinin direkt olarak gelen kutusuna düşüyor ve 0.35 TL'lik bir ücretlendirmeye tabi tutuluyor. Diğer seçenekteyse mesajlarımız ücretsiz olarak gönderiliyor ama karşımızdaki kişinin gelen kutusunda diğer bölümüne düşüyor.
Eğer mesajlarınız doğrudan kişilerin gelen kutusuna düşsün istiyorsanız 0.35 TL 'lik ödeme yapmayı kabul etmeniz gerekiyor. Ardından açılacak bölümde kredi kartı bilgilerinizi doldurduktan sonra mesajınızı gönderebiliyorsunuz.
Bu noktada merak edilen konuysa Google'ın yaşadığı vergilendirme sorununu aynı şekilde Facebook'un da yaşayıp yaşamayacağı. Çünkü kredi kartı kullanılarak yapılan ödemeler doğrudan şirketin kasasına gidiyor.

Facebook'ta Ücretli Mesajlaşma Dönemi Başladı için “7 yorum” bulunmaktadır.

 1. bence bir bakıma iyi oldu böylece bayan arkadaşlar rahat edecek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o konuda iyi oldu abazaların şansı azaldı :D

   Sil
 2. Ücretli olursa kullanıcıları azalır Bence.Nerede Beleş Oraya yerleş Türk halkı olarak Biliyorsunuz En sevdiğimiz:)


  www.harnup.org

  YanıtlaSil
 3. Böyle olacağı aşikardı zaten yakında bir çok şeyi ücretli olursa hiç şaşırmam.

  YanıtlaSil
 4. Ücretli olması facebooka olan ilgiyi azaltır.

  YanıtlaSil
 5. ya bunun baslangic sayfasinda yazmiyormuydu; "It’s free and always will be."
  yani facebook, burda kendi verdigi sozu tutmuyor!

  http://zardon.net

  YanıtlaSil