Google Eşşek Katili OlduGoogle arabaları dünyanın dört bir yanını dolaşarak, Google Maps Street View için görüntü topluyorlar.
Yine böyle bir görevle yola çıkan Google Maps Street View ekibinin Botswana’da çektiği görüntülerden bir kare, arama motoru devinin eşek öldürmekle suçlanmasına neden oldu.
News.com.au, Foxs News gibi yayın organlarında yer bulmasının ardından TNW‘in haber yaptığı fotoğrafta aracın arka bölümünde yerde ölü olarak yattığı iddia edilen bir eşek görüntüye girmiş. Eşeğin ölümünden Google aracının sorumlu tutulmasının sebebi ise görüntüyü uzaklaştırıldığında eşeğin yaşıyor olduğunun fark edilmesi.
Bu ilginç suçlama ile ilgili Google’dan bir yanıt geldi. Google Maps blogundan yapılan açıklamada fotoğrafların 360 derece olarak yayınlanması için yapılan işlemler sebebiyle böyle bir görüntü oluştuğu ve yanlış anlaşılma meydana geldiği dile getiriliyor.
Blog yazısında eşeğin yerde yatarken çekilen fotoğrafının aracından önünden çekildiği, aracı gören eşeğin ayağa kalkarak kenara çekildiği belirtilirken, aşağıdaki fotoğrafların aracın arka bölümünden çekildiği ve eşeğin sapasağlam yoluna devam ettiği dile getiriliyor.


Google Eşşek Katili Oldu için “0 yorum” bulunmaktadır.