HAFTANIN OYUN İNCELEMESİ-ZombiRockBu Kadar Eğlenceli Oyun Görmedim [ZombiRock]


Evet arkadaşlar “Her Gün Yeni Bir Yazı, Her Gün Yeni Bir Dünya” olan sloganımıza uygun olarak bugünkü yazımda Zombilerin dünyasına gidiyoruz.
 Nasıl olacak derseniz Joygame’nin oyunu ZombiRock ile olacak bu ziyaret :)
Bugün indirip kayıt olduğum bu oyun online oyunlar listesinde beni etkileyen tek oyun oldu diyebilirim. İster müziği ister grafik kalitesi harika bir oyun bence. Oyun genel olarak seçtiğiniz karakterin skil yapısına göre zombi öldürmek ile ilgili. Ancak bunu keyifli hale getiren ise müzikler ve tamamen türkçe konuşmalar olması. Ben gitaristi seçerek başladığım bu oyunda zombilere karşı savaşırken gitar çalarak vurması gerçekten harika. Oyunun her saniyesi rock dolu. Bu kadar övgüden sonra oyun içi görüntülere geçelim.
Buda bu harika oyunun hikayesi
Yıllar önce Dünya Kuantum Araştırmaları Birliğinde asistanlık yapan Jessie Glave, büyük tartışmalara yol açan bir teori hakkında önemli bulgular keşfetti. Bulgulara göre evrenimiz iki ayrı paralel evrenin çarpışmasıyla ve bu çarpışmanın başka bir uzay-zaman düzlemi oluşturmasıyla başlamıştır. Bu kozmik olayda açığa çıkan enerji evrenimizdeki tüm maddelerin her bir atomu içine hapsolmuştur.
Bu devasa enerji varlığı asırlardır insan kavrayışının ötesinde kalmıştır.ki Dr Jessie Glave madde içindeki bu enerjiyi çıkarıp Kor adı verilen yeni bir element olarak ayrıştırana kadar…
Bu Dr J için kariyerinin en büyük başarısıydı ve bu başarı sayesinde sayısız ödül kazandı.
Fakat işler beklendiği gibi iyi gitmedi. Kor bazı insanlar üzerinde kötü etkilere sebebiyet verdi. Kor’dan kötü etkilenen insanlar yavaş yavaş zombilere dönüştüler. İnsanlık için büyük bir tehdit oluşturmaya başlayan zombilere karşı birilerinin savaşması gerekiyordu. Ve biz olaya el koyduk! Biz kim miyiz? Biz Kor Avcılarıyız!. Bizler Kor’un zombi etkisine karşı doğuştan bağışıklığa sahibiz. Kor’u silahlarımızda kullanma konusunda eğitilmiş savaşçılarız. Masum insanları zombilerden korumak adına şehrin zombileşmiş kısımlarını karantinaya aldık. Masumları korumayı görev edindik. Karantina bölgelerinde kendimizi eğitmek için ölüm maçları yapıyor, içlerimizden en iyilerini zombi istilalarını durdurmak için gönderiyoruz. Bazen aramızda çatışmalar da patlak verebiliyor. Fakat o da savaşın tuzu biberi…
Savaş daha yeni başlıyor. Her geçen gün yeni düşmanlar listeye ekleniyor.
Şimdi sana soruyorum. Gerçekten bizimle omuz omuza çarpışacak kadar cesur musun?
Bu oyunda elimizde kullanabileceğimiz karakterler ise şunlar;

Hız, saldırı, HP gibi karakter güçleri bakımından en dengeli sınıftır. Çok üstün bir avantajı veya dezavantajı yoktur. Doğru kullanıldığı takdirde bir rakibi uzun süre boyunca etkisiz halde bırakabilir. İkinci saldırı ve özel saldırıları rakibi sersemletme yeteneğine sahiptir. Ayrıca karakterler arasında en uzun kombo vuruşuna sahip olan türdür. Eğer fırsatını yakaladığınız anda bir rakibi, hem takım arkadaşlarınız için hem de kombolarınız için yem haline getirmek istiyorsanız bu sınıf tam size göre!

Boksörler ZombiRock dünyasının en hızlı karakterleridir. En hızlı koşu hızına ve en hızlı saldırı hızına sahiplerdir. Rakibin yakınına yaklaştıkları zaman saniyeler içerisinde çok yüksek hasar verebilirler. İkinci saldırıları “kelebek gibi uçup arı gibi sokmak” deyimini doğrular niteliktedir! Gerek koşu hızları gerekse ikinci saldırıları sayesinde rakibin kaçması imkânsızdır. Ancak rakibe yaklaştıktan sonra saldırı konusunda dikkatli olmaları gereklidir. Çünkü boksörler en düşük HP’ye sahip sınıftır. Bu sebeple saldırıya yoğunlaşırken oldukça dikkatli olmaları gereklidir. Reflekslerinize güveniyorsanız bu sınıf tam size göre!

Forvet sınıfı en yüksek HP’ye sahip sınıftır. İkinci saldırıları ve özel saldırıları sayesinde, rakibi havaya sıçratır ve etkisiz hale getirebilir. Saldırıları o kadar güçlü ve seri olabilir ki, mükemmel zamanlama ile bir rakibi ölene kadar durmadan kontrolü altında tutabilir. Ayrıca ikinci saldırısı ve özel saldırısı alan vuruşu olduğu için birden fazla rakibe aynı anda hasar verebilir.

Beyzbol yeteneği neden savaşmak üzere kullanılmasın ki? Toplarını ölümcül bir şekilde kullanmayı tercih eden bu avcılar, uzak mesafeden saldırmakta uzmanlaşmış en etkili sınıftır. Saldırı gücü ve hızları iyi olmasına rağmen HP’lerinin pek iyi olduğu söylenemez. Bu sebeple savaşlarda en ön safhalarda yer almaktan kaçınmalı ve rakipler ile aradaki mesafe korunmalıdır.
Özel saldırısı ve standart saldırısını uygun sıralarda kullanarak büyük anlık hasar verebilirler. Kısacası bir beyzbol ustasının ihtiyacı olan yalnızca bir kaç saniyedir! Tüm saldırıları güdümlüdür, yani toplar düşmana doğru otomatik olarak gider. Ancak doğru hedef alınmadığı takdirde toplar etrafta vurulması mümkün olan diğer nesnelere de gidebilirler. Bu sebeple dikkatlice hedef alınmalıdır.

Bu çılgın İtfaiyeci arkadaşlarımız kendine has savaş stili ile hem zombilere hem de kendisine meydan okuyanlara zor anlar yaşatıyor! Sahip olduğu yüksek HP sayesinde yıkılması en zor olan karakterlerden biridir. Ancak yavaş olması hızlı karakterler karşısında önemli bir dezavantaj olabilmektedir.
Özel saldırı çeşitleri (örn; değişik tür kalkanlar, vb. gibi) ve uzak mesafeli saldırıları bir savaşta değişik rollerde yer alabilmesine imkân sağlar. Dilerse uzaktan sürekli saldırı yaparak uzak mesafeli saldırı görevini üstlenir, dilerse kalkan yeteneği ve dayanıklılığı ile düşmanlarını oyalayarak takım arkadaşlarına fayda sağlayabilir. Ayrıca standart saldırısı rakiplerini geriye itebilecek kuvvettedir. Bu sayede tehlike sezdiği an rakibini kendinden uzaklaştırarak aradaki mesafeyi koruyabilir.
KAYNAK:  http://ahmettalut.com/bu-kadar-eglenceli-oyun-gormedim-zombirock

HAFTANIN OYUN İNCELEMESİ-ZombiRock için “0 yorum” bulunmaktadır.